Kazimierscy strażacy obchodzili „Dzień strażaka” PDF Drukuj
Wiadomosci - wiadomosci
poniedziałek, 16 maja 2011 07:16

Kazimierscy strażacy obchodzili „Dzień strażaka”

W dniu 11 maja bieżącego roku strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej obchodzili uroczyście Dzień Strażaka. W słoneczne południe na placu przed strażnicą spotkali się sympatycy Państwowej Straży Pożarnej oraz wszyscy strażacy, którzy przez cały rok pełnili wzorowo służbę, aby w tym dniu obchodzić swoje święto.

Zaproszonych gości powitał pełniący obowiązki Komendant Powiatowy PSP kpt. Kazimierz Zabłotny. Swoja obecnością uroczystość zaszczycili:

·        bryg.Stanisław Woś – Z-ca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach,

·        Jan Nowak – Starosta Kazimierski,

·        Michał Bucki – V-ce Starosta Kazimierski,

·        Krystyna Wicher – Przewodnicząca Rady Powiatu,

·        kom. Piotr Węgliński – Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej,

·        ks. Marian Jakubowski i ks. Janusz Mularz,

·        Burmistrzowie: Waldemar Trzaska i Michał Markiewicz,

·        Andrzej Kuliś – Przewodniczący Rady Miejskiej,

·        Wójtowie: Maria Kasperek, Józef Zuwała, Sławomir Kowalczyk,

·        Tomasz Gołębiowski – Kierownik Pogotowia ,

·        Anna Karwat – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Busku-Zdroju.

Listy gratulacyjne na ręce Komendanta przekazali Poseł na Sejm RP Mirosław Pawlak, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Prezes Zarządu Oddziału Banku Spółdzielczego w Busku-Zdroju – dziękujemy za przekazane życzenia.

Z okazji dnia strażaka strażacy otrzymali wyróżnienia, awanse na wyższy stopień służbowy oraz odznaczenia.

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył  MEDALEM BRĄZOWYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ Pana mł. kpt. Marcina Bożka, asp. sztab. Jacka Cielocha, st. asp. Jerzego Wąż, asp. Piotra Kusaka, ogn. Mariusza Janiszewskiego, st.ogn. Leszka Bogackiego.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał Brązową Odznakę „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” ogn. Pawłowi Książek i st. sekc. Mirosławowi Kaleta.

Brązowym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa” wyróżniono mł.kpt. Piotra Szota i st.sekc. Sławomira Gorczycę.

Na wyższe stopnie służbowe awansowali:

·        st. kpt. Janusz Buła na stopień młodszego brygadiera,

·        kpt. Piotr Łudzik na stopień starszego kapitana,

·        asp. Marcin Żarek na stopień młodszego kapitana,

·        asp. Marcin Oziębło na stopień starszego aspiranta,

·        sekc. Robert Wilk na stopień starszego sekcyjnego,

·        str. Paweł Służalski na stopień starszego strażaka,

·        str. Jarosław Penkalski na stopień starszego strażaka,

Wszystkim awansowanym i odznaczonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w służbie.

Zabierając głos bryg. Stanisław Woś Z-ca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP pogratulował odznaczonym i awansowanym wyraził wolę szybkiej kontynuacji budowy strażnicy tak aby w okresie maksymalnie dwóch lat ją zakończyć.

Starosta Kazimierski Jan Nowak w imieniu samorządowców całego powiatu kazimierskiego podziękował za wzorową służbę pełnioną przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej i podkreślił iż życzeniem wszystkich gości, a także samych strażaków jest jak najszybsze ukończenie inwestycji i zapewnienie bardzo dobrych warunków służby strażakom. Obiekt ten będzie także służył druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych i umożliwi właściwe przygotowanie służb ratowniczych oraz zapewnieni wysoki poziom bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom powiatu kazimierskiego.

Na zakończenie uroczystości pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego PSP kpt. Kazimierz Zabłotny podziękował zaproszonym gościom za udział w naszym święcie, pogratulował awansowanym i odznaczonym i zaprosił wszystkich na wspólny strażacki poczęstunek.

Imieniny

Dzisiaj jest: 22 Październik 2014    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

1. Czy godziny pracy są właściwe

2. Czy pracownicy posiadają wiedze fachową

3. Czy pracownicy są uprzejmi

4. Czy w Starostwie czeka się w kolejkach

5. Czy strona internetowa zawiera przydatne informacje

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!